Vánoce a Silvestr, dělo se něco zvláštního?

vanocni_hvezdaNa úvod bych jenom napsal, že jsem chtěl udělat takové shrnutí, co jsem vlastně o vánočních dnech dělal. Ale zase toho moc není, tak uvidíme, jak tenhle článek vlastně dopadne. 😀

Já vánoce neslavím, tak nebylo proto potřeba nic zvláštního na vánoce připravovat. Vánoční prázdniny jsme s Najjou začali hraním Counter-Strike: Source. Většinou jsme ho hráli v noci, takže přes den jsme buď spali nebo dělali něco jiného.

Taky mi během těch prázdnin přišel 1 TB HDD, který jsem objednal z CZC (jako většinu věcí) a tak u mě nastala trochu reorganizace. Doteď jsem používal na data všechny počítače, co mám doma, a už pomalu začínalo docházet místo, tak vždycky na každém počítači bylo něco, a tak byl problém se v tom později orientovat. Teď jsem konečně všechno přesunul na jeden disk, který bude jako síťový a tak k němu  budu přistupovat  ze všech počítačů. Ještě hddpořád to nemám totiž úplně dokončené, ale už zbývá hlavně setřídit data, protože i když jsou teď na jednom disku, tak ještě nejsou nějak rozumně setříděna a hledat něco na disku, když část složek je stejná, ale je rozdělená v podsložkách “notebook” nebo třeba “pc”, tak to nějak není ono.

Díky tomu, že bylo kde ty data konečně dát, tak jsem taky mohl provést i reinstalaci OS, kterou jsem předtím, z důvodů nemíti kam data dát, nemohl udělat. Rozhodl jsem se na notebook nainstalovat Vistu a na pc dát zároveň Vistu a Linux openSuse 11.1. Předtím byl na notebooku XP a na pc XP a openSuse 11.0. Na serveru vše zatím nechávám beze změn.

Jinak co dodat dále. O štědrém dnu se nic zvláštního nedělo. Já zrovna myslím nastavoval na pc Vistu. O Silvestru jsem zase instaloval Vistu na notebook. O půlnoci, jako každý rok, začal ohňostroj, ale už to nebylo, jako kdysi. V podstatě celé vánoce už se celkově slaví mnohem méně. U nás už skoro nikde není vánoční výzdoba a naproti ve věžáku vidím snad jediné okno, kde je něco vánočního z mého okna vidět. Dalo by se teda říct, že vánoční nálada upadá. Na internetu jsem narazil na jeden obrázek, který by se k tomu hodil, tak ho tady dávám a doufám, že tím nikomu vánoční náladu nezkazím, hlavně tím, že ho dávám na závěr článku.

vanocni_nalada_upada

Tags: , , ,

Leave a Reply