Moje zahraniční záložky

odkazyNa mnoha blozích se začal objevovat Valentýnský projekt – moje oblíbené blogy. Já jsem se rozhodl, že udělám něco trochu jiného. Napíšu o některých mých zahraničních záložkách, které se si myslím, že by mohli být zajímavé.

Zahraniční blogy právě nějak moc nesleduji, ale zase sleduji některá zahraniční fóra a weby. Angličtina je dneska důležitá a tak se mezi vámi určitě najde i dost lidí, kterým anglické weby problém dělat nebudou. Teď mě vlastně napadlo, že nadpis článku je o zahraničních záložkách, ale já vlastně napíšu jenom o těch anglických. 😀

Takže začněme:

KezNews – Zajímavá stránká, kde naleznete různé novinky hlavně ohledně windows, ale také jiného software. Pro mě je důležité její fórum, kde se řeší různé problémy s windows, hlavně aktivace a podobné věci. Jsou tam ale také sekce, které se týkají například, her, hudby atd., ale to spíše na stažení.

My Digital Life Forums – Je to fórum zaměřené na problémy s windows, mac os a linuxem. Teda nejvíce na windows. Tam zase naleznete různé návody a pomoc ohledně modifikace biosu (SLIC). Pokud se zajímáte o to, jak fungují OEM aktivace Vist nebo jiných windowsů, tak určitě shlédněte fóra na KezNews a My Digital Life Forums. Oba jsou důležité a doplňují se.

Hackszine – Tady zase naleznete různé zajímavosti ohledně hardwaru a softwaru a jak se co dá využít. Jsou tam velice zajímavé informace, ať ohledně hackingu, tak třeba i ohledně techniky. I když to asi neumím moc dobře popsat, tato stránka také určitě stojí za shlédnutí.

Tom’s Hardware – Koho zajímají různé novinky ohledně hardwaru, měl by uričtě znát tuto stránku. Opět na ní naleznete fórum, kde se zase řeší různé problémy s hardwarem

GSM-Forum – Jedno z mých oblíbených fór, kde můžete najít skoro jakoukoli radu ohledně vašeho mobilního telefonu. Řeší se tam problémy přes flashování a odblokování až po klonování SIM karet, takže pokud budete mít nějaký problém s mobilním telefonem, určitě to zkuste tam.

GSMGENiUS – Toto není potřeba ani popisovat, je to fórum stejného zaměření jako přechájící.

xda-developers – Opět další fórum, tentokrát na PPC/PDA značky HTC. Jelikož vlastní HTC TyTN II, tak toto patří mezi moje nejdůležitější fóra. Naleznete tam hlavně různé neoficiální ROMky, ale také i další software nebo i rady ohledně hardwaru. Velice doporučuji každému, kdo vlastní HTC. 😉

tehPARADOX – Další fórum, tentokráte na software všechno druhu. Pokud hledáte nějaký software, tak tam ho určitě najdete. Také upozorňuji, že to není zase až tak legální všechno (hry, software), hudba a filmy by zase aspoň podle našich zákonů legální být mohla (teda stahování, nesmíte to ale sdílet), ale se zákony to nikdy tak jednoznačné není a vždy jsou problém s určením, co je legální a co ne, takže do toho se radši míchat nebudu.

VideoHelp – Pokud se zajímáte konverzi, střih a úpravy videa, ripování z Blue-Ray a jiných médií, tak nepřehlédněte tuto stránku. Najdete tam informace o potřebném softwaru, různé návody a také fórum, kde si opět můžete nechat poradit nebo vyhledat problém, který už někdo řešil.

The Internet Movie Database – Tohle asi zná snad každý, kdo se zajímá o filmy. Databáze filmů, herců a seriálů.

Hack This Site – Velice dobrá stránka s různými návody na hacking a cracking. Taky si zde můžete prakticky vyzkoušet, jak jste na tom s dovednostma v takzvaných challenges. Pokud je chcete pokořit, musíte se taky naučit postupně různé základy a tím se tak taky nejlépe naučíte, když budete zkoušet se přes nějaké to cvičení dostat a prakticky si vyzkoušíte, co asi funguje a co ne.

W3Schools – Bezvadná stránka, kde naleznete obrovské množství tutoriálů na různé webové a podobné technologie (PHP, XHTML, Javascript, CSS a další)

The Online Books Page – Nyní zase trochu jiný žánr – knihy. 😀 Velká databáze online knih (samozřejmě v angličtině).

Sacred Texts – Jak již název vypovídá, on-line knihy trochu jiného žánru.

Unexplained Mysteries – Další velice zajímavé stránky, ovšem pro ty, kteří se zajímají o záhady, UFO, kryptozoologii, okultismus a podobné.

AboveTopSecret – Jedno z největších fór ohledně záhad, kryptozoologie, konspirace, kryptobotanie, náboženství, zbraních, tajných společenstvích a spoustu dalšího.

NASA – NASA zná asi snad každý. Na jejich stránkách naleznete spoustu zajímavého o vesmíru, naší sluneční soustavě, planetách nebo různých událostech o naší Zemi a toho, co se děje kolem. 😀

NewScientist – Všelijaké novinky ohledně vědy, techniky, biologie a spousty dalších vědních oborů.

A nakonec pár odkazů na stránky ohledně grafiky. Všude jsou vesměs stejná témata, to je návody na tvorbu 2D a 3D grafiky v nejrůznějších grafických programech (Photoshop, Maya, 3D Studio Max, Poser, CorelDraw a další), různé informace o grafice nebo galerie různých výtvorů. A jelikož těchto odkazů mám taky více a všechny stojí za zamínku, tak je tady dám bez popisu, ten jsem vlastně udělal teď. 😀 A kdo se zajímá o grafiku, měl by mít v záložkách všechny. 😀

3D Cafe
Pixel2Life
Tutorialized
raph.com 3D artists
Simply Maya
NeonDragonArt
devianART
HumanArt
PhotoshopSupport.com
FlashGameDesign
Web Design Gallery
Video-tutes
TutorialsRoom
Renderosity
PSDFAN
3D Buzz
3DLuVr
Voidix
The 3DLinks
Scifi-Meshes
3D Total
PoserWorld
Computer Arts

Tak jak se tak dívám, tak jsem ani netušil, že těch záložek anglických mám tolik. Teda mám jich tam ještě více, ale snažil jsem se vybrat pouze ty, které považuji za zajímavé a mohli by se lidem, zajímajícím se o danou oblast, hodit. Na závěr chci ještě poděkovat Najje, že mi vnukla tento nápad, napsat o anglických stránkách. 😀

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply