BatteryBar – účinný měřič baterie

batterybariconNa internetu jsem našel zajímavý program, který ukazuje pár užitečných informací o baterii, jako čas do vybití nebo nabití baterie nebo její životnost.

Na tento program jsem narazil díky Najje, která má notebook HP a potřebala nějaký program, který by zobrazoval čas, po kterou baterie notebooku vydrží. Jak jsme dále na internetu zjistili, je to problém většiny notebooků HP, ale rozhodně ho využijí i majitelé jiných značek.

batterybar01

BatteryBar zobrazuje info o stavu baterie v liště, jak vidíte na obrázku. Je možné tam nechat zobrazit buď procenta stavu nabití, nebo čas do vybití baterie. Program naleznete ve dvou verzích, BatteryBar a BatteryBar Pro. První verze je zdarma, rozdíl mezi Pro verzí je ten, že máte možnost i nastavení. Tam už máte možnost změnit například font, kterým se zobrazují informace o baterii, skin (také máte možnost si vlastní skin udělat), kontrola aktualizací a další.

batterybar02

Program až pár výjimek funguje dobře. Užitečná informace je například opotřebení baterie, kdy vidíte, o kolik již máte nižší kapacitu, když notebook běží na baterii, tak v liště máte defaltně zelené pozadí, když se dobíjí, tak máte modré, takže pro rychlý přehled, pokud náhodou zapomenete, že třeba jste zrovna na baterii, se to hodí. Program dokáže počítat čas podle aktuální zátěže, takže zobrazuje celkem přesně, jenom je potřeba vždy chvíli počkat než to přepočte. Protože když například odpojíte notebook od napájení, tak to může ukázat čas trochu mimo, právě teď jsem to zkoušel a po dvou odpojeních jsem měl čas jednou kolem půl hodiny a potom zase 5 hodin. Takže když tomu necháte tak minutku, dvě na přepočet, tak to začne měřit celkem přesně. A taky se nesmíte lekat toho, že čas se bude měnit, protože jak jsem již psal výše, čas se přepočítává podle aktuální zátěže.

batterybar03

Tak co napsat nakonec? S programem jsem spokojený, taky je to jeden z mála programů, které ten čas takhle počítají, takže ho zobrazí i právě už již zmiňovaných notebooků HP. Jinak kdo by si chtěl BatteryBar bar stáhnout, může z domovské stránky Osiris Developement.

Tags: ,

Leave a Reply