HTC Touch Pro2 a špatný kousek?

touchPro2Tak konečně jsem se po dlouhé době dostal k dalšímu článku. Tentokrát o problémech s novým HTC Touch Pro2. Ale ne, že by TP2 byl nějaký špatný, jenom jsem asi narazil na špatný kousek vhodný k reklamaci.

Asi tak před dvěma týdny jsem si objednal zcela nový HTC TouchPro 2. Už jsem se na něho těšil, konečně nějaká pro mě vhodná náhrada za TyTN II. Přístroj jsem objednal z CZC jako většinu ostatních věcí, viz. například zrovna dneska mi přišla 32 GB flashka. Ale zpátky k TP2. Přístoj je opravdu skvělý, vše tam jede rychle a jeho TouchFlo3D se prstama dobře ovládá. Jedna z nejužitečnějších věcí vůči TyTN II bylo WVGA rozlišení. Jelikož často používám vzdálenou plochu nebo prohlížím web v desktop formátu, tak mi to mnohem usnadnilo práci, protože nemusím mí vše tak moc zoomnuté, abych dobře viděl, co tam je a nemusím tam moc scrollovat.

Ale nyní se už vrátím k již nakousnutým problémům z úvodu. Další důvod, proč o nich píšu článek je i ten, že jsem narazil na pár lidí na XDA-Developers a jinde, co mají stejné problémy, ale jejich jediné řešení zatím byla reklamace. Že by teda více vadných kousků? Pojďme si teď představit ty problémy.

Jeden z hlavních problémů, který se týká pro mě jedné důležité věci, je GPS. V podstatě je nefunkční. Pokoušel jsem se ho různě nastavit, AGPS je vyplé, ale jeho výsledek v aplikacích je stejný. Vyhledává satelity, ale ani za půl hodiny žádný nenajde. Nejvíce jsem testoval na aplikaci Google Maps, která již je předinstalovaná. Aplikace stále píše, že vyhledává satelity, ale nic. Pokud nastavím ručně COM port na 4, na kterém mám GPS modul nastaven, tak mi při vyhledávání píše, že našel kolem 200 milionů družic. Není to trochu hodně? Samozřejmě lock na žádnou družici nefunguje. Normálně by jich mělo být v dosahu kolem 10 – 20ti. Takže výsledek, nefunkční GPS. Zrovna ale něco, co celkem hodně využívám, takže zatím, když ho budu potřebovat, budu muset vzít můj terénní Garmin.

googlemaps01

Další a celkem otravný problém, je s klávesnicí. Přesněji s funkcema Caps lock a Fn. Dalo by se říct, že si dělají, co chtějí. Jednou pustím nějakou aplikaci a chci psát a Caps lock se mi chová obráceně. Když je zaplý, píše malým, když vyplý píše velkým.  Někdy se chová jako shift na normální klávesnici s tím, že kdy se tak chová, tak Fn nefunguje vůbec. Někdy zase funguje normálně a někdy tak na přeskáčku. Bohužel to dělá celkem náhodně. Vjedu třeba do WLM a chová se prvním způsobem. Vyjedu, vjedu znova a chová se zase třeba normálně. Někdy to celkem štve, když píšete něco delšího a musíte si dávat na to pozor. Protože tím, že funguje třeba opačně, tak zakončíte větu tečkou, dáte mezeru, caps lock se vypne a začne psát velkým, takže aby psal malým, tak ho musíte zapnout. No hrůza.

Poslední, ne už ale tak důležitý problém, kterého jsem si všiml je, že přístroj se občas sekne při najíždění, když ho musím restartovat. To už pak musím jenom vyndat baterku, jinak zůstane v seklé poloze a nic s ním nejde. Tento problém už mi ale tak moc nevadí.

Tyto problémy, které jsem popsal má více lidí, jak už jsem ale také psal, nikdo z nich zatím neví, jak to vyřešit bez reklamace. Hard reset jsem zkoušel a nepomohl. Díval jsem se na stránkách HTC, jestli není nějaká oficiální ROMka na stažení, že bych ji přehrál, jestli to není tím, ale jelikož není, tak tím to asi nebude. Předpokládám teda, že zatím by měla být pouze jedna verze oficiální ROMky, se kterou jsou přístroje dodávány. Pokud to tak je, tak nic jiného než reklamace mi asi nezbývá. Ale zase se mi teď nechce ten přístroj na reklamaci posílat. Pokud by někdo náhodou věděl, jak tento problém vyřešit (s GPS hlavně, ostatní přežiju), tak by to určitě pomohlo více lidem, než jenom mně.

Tags: , , , , , ,

Leave a Reply